stili
27 دی 1401 - 11:32

آمریکا آموزش نظامیان اوکراینی را در آلمان و اوکلاهاما آغاز کرد

رسانه‌های آمریکایی از ورود 100 نظامی اوکراینی به پایگاهی در اوکلاهاما برای آموزش نحوه کار با سامانه دفاع موشکی پاتریوت خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات ارشد نظامی آمریکا گزارش دادند که ایالات متحده آموزش سربازان و نظامیان اوکراینی را برای تعلیم تاکتیکهای نظامی در یک پایگاه نظامی این کشور در آلمان آغاز کرده است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، همچنین آمریکا در حال آموزش نظامیان اوکراینی برای نحوه کار با سیستمهای پیچیده دفاع موشکی در پایگاه نظامی خود در اوکلاهاما است.

براساس این گزارش، آموزش و تجهیز تسلیحاتی ارتش اوکراین به منظور افزایش تواناییهای دفاعی و تهاجمی این کشور در جنگ با روسیه است. 

روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشت، هدف این آموزشها در آلمان آموزش تاکتیک‌های نظامی پیچیده است که می‌تواند توانایی ارتش اوکراین را برای انجام حملات جدید و دفاع در برابر حملات روسیه بهبود بخشد.

به گفته مقامات ارشد پنتاگون، حدود 500 نظامی اوکراینی دوره آموزش تاکتیهای پیچیده نظامی را در جنوب آلمان طی خواهند کرد.

در عین حال بیش از یکصد نظامی اوکراینی روز 16 ژانویه وارد پایگاه نظامی «فورت استیل» در اوکلاهاما شدند؛ جاییکه قرار است کار با سامانه دفاع هوایی پاتریوت را آموزش ببینند.

وزارت دفاع آمریکا اواخبر دسامبر گذشته از احتمال ارسال سامانه پدافند موشکی پاتریوت به ارتش اوکراین خبر داد. ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از ماهها پیش خواستار ارسال سامانه های دفاعی به این کشور شده بود.

پایان پیام/م

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 982197