stili
19 بهمن 1401 - 20:49

روسیه: ارتش اوکراین ۲۴۰ نظامی دیگر را از دست داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد تلفات انسانی و نظامی ارتش اوکراین در جبهه‌های مختلف درگیری با روسیه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه تازه‌ترین گزارش خود از تحولات میدان نبرد با اوکراین را اعلام کرد.

وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه در گزارش روزانه خود آورد که توپخانه ارتش این کشور در درگیری‌های مناطق خارکف و لوهانسک واحدهای تیپ‌های ۱۴ و ۹۲ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین را هدف قرار داد. در اثر این درگیری‌ها بیش از ۳۵ سرباز اوکراینی کشته شدند و یک دستگاه نفربر زرهی و یک وسیله نقلیه موتوری ارتش اوکراین نیز نابود شدند.

بنا به گزارش وزارت دفاع روسیه، سامانه‌های هوانوردی ارتش روسیه، یگان‌های ۶۶ مکانیزه، ۲۵ هوابرد، ۹۵ حمله هوایی و ۸۱ تیپ هوایی اوکراین را در دونتسک و لوهانسک هدف قرار دادند. در نتیجه بیش از ۱۳۰ سرباز اوکراینی جان خود را از دست دادند و یک خودروی جنگی پیاده نظام، سه خودروی جنگی زرهی، ۱ سامانه موشکی چندپرتابی Grad (MLRS) و نیز یک انبار مهمات نیروهای مسلح اوکراین در منطقه خارکف هدف قرار گرفتند و از بین رفتند.

همچنین در بخش دیگری از درگیری‌ها در منطقه دونتسک دست کم ۷۵ سرباز اوکراینی کشته شدند، یک دستگاه تانک، یک خودروی جنگی پیاده نظام، ۳ خودروی جنگی زرهی و ۲ وسیله نقلیه موتوری ارتش اوکراین نیز نابود شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028337